Výběr foťáku

31. prosince 2015 v 20:19 |  Fotím
Každý má minimálně mobil s foťákem, většina vlastní kompaktní foťák a poměrně dost jedinců má dokonce zrcadlovku.

V sedmé třídě jsem dostala svůj první mobil, který měl zabudovaný foťák. Byla to klasická Nokia se čtyřmi gumovými výtupky na bocích, které blikaly. Myslím, že ve stejném roce si pořídil otec první kompaktní fotoaparát na SD kartu, místo klasiky na film. Kolem mých 15ti nám Ježíšek nadělil další kompakt, který jsme měli všichni (spíše my sourozenci) dohromady.

Nevím, kdy přesně začlo moje ,,chtění zrcadlovku", zřejmě v prváku na střední. Celkově jsem obdivovala krásu fotek na internetu, výslavách a v myšlenkách mi kolovalo: ,,Ano, to je to co chci. Pořídit si foťák a fotit, fotit, fotit a šplhat na žebříčku výš a výš." A cože mi v tom bránilo? Peníze. Vždycky za vším stojí peníze.
Po dvacátém roku svého života bylo na čase nastoupit do práce a začít vydělávat. Když mi skončila škola, zrovna nastalo takové to období nedostatku práce, takže dlouho trvalo najít nějaký ten ,,flek".
Nastalo nové období života, zlom puberty na dospělost, mít zodpovědnost. Zanedlouho už mi ležel na posteli - konečně jenom můj - kompakt značky Nikon. Proč tato značka? Přišla mi vždy kvalitní a vypadají naprosto dokonale (no dobře, až na vyjímky). Jenomže mít kompakt dva roky a zachytit terč fotky tak nedokonale, naproti od zrcadlovky mi nedává nic jiného, než-li si tu zrcadlovku koupit. Ano, koupím si ji! Vím to, chci ji, už jenom vybrat cenově přístupnou mým financím, a také model pro začátečníky a focení se stane mnohem příjemnější zálibou.
Možná si moc fandím, jak mi to půjde, ikdyž mám samozřejmě obavy, že mi to nepůjde vůbec a nenajdu nikde v mém širokém okolí inspiraci. Ale říkám si, že tím nemůžu nic ztratit. Zrcadlovku můžu kdykoli prodat. Sice pod cenou, ale ...no víte jak to chodí.
Teď jen najít správný model (ale jen Nikon či Canon) stvořený pro mě, poradit se mezi fotografy, nachystat prašulky a sakra fotit!

Za každou radu tady od Vás budu samozřejmě vděčná. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama