Komedie života

13. března 2016 v 15:24 |  Téma týdne
Život je jedna velká komedie doplněná o tragédii. Také se hodí přísloví: Jednou jsme dole, jednou nahoře.

V dnešní době se už moc lidí nepřetvařuje, alespoň mně se zdá. Takže pouhou cestou do obchodu vzdáleného sotva 50 metrů od domu, kde bydlím, slyším výt psa, brečet dítě, nadávat sousedku, sprostá slova od malých výrostků, hádající se dvojici a pod.
Dříve mi přišlo, že si lidé hádky a všelijaké rozpory nechávají spíše na doma, za zavřenými dveřmi, ale teď je každému jedno, co si kdo myslí a jestli to nějaký kolemjdoucí vlastně vnímá.
Já už taky nepatřím mezi zakřiknuté, jako kdysi. Od té doby, co mám psa, tak ho peskuju a je mi jedno, zda se za mnou někdo otočí nebo ne. Holt vychovávat a cvičit se musí v daný okamžik a né až doma.
Každopádně nechápu rodiny, co vedou takovou tu domácnost po italsku. Tím myslím hádky, nadávky, popřípadě házení s věcmi. Taky to u nás sem tam bejvávalo, prostě všude se najde člověk, skrz kterého vzniká negativní nálada, hádky, nervozita, ... a od toho člověka jsem se před dvěmi lety odstěhovala a vedu víc pozitivně naladěný život než kdykoli předtím. Hádky mi s nikým nehrozí, možná tak nepochopení od ostatních, ale to už je zase o jiném povídání.

Holt každý strůjce svého štěstí. Záleží na povaze, jak moc je jedinec temperamentní, citlivý, jakou má hladinu hormonů a na co byl zvyklý od rodičů...a milion dalších faktů.

Ono, i kdyby na světě nebo v jednom městě byl jeden člověk, sem tam by prožíval takovou komedii. Mně se kolikrát stane nějaký trapas nebo příhoda, kdy si říkám:,, Kdyby mě tak někdo viděl. Snad mě nikdo neviděl. To ani nemůžu nikomu říct. To musím někomu říct." :D Myslím, že to má sem tam každý z nás. Prostě to patří k životu, který není vůbec dokonalý, jak se může někdy zdát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama