Síla pochopení

14. března 2016 v 13:11 |  Jen tak
Dnes jsem si uvědomila, že né vše, co bych od své fenky chtěla, budu někdy mít. Tím myslím poslušnost, vycvičenost.
Asi přes půl roku jsem se ji snažila naučit, aby šla u nohy, občas se dařilo, ale většina procházek byla spíš utrpení jak pro mě, tak pro ni. Došlo mi, že to nemá cenu. Holt není tak dokonalá, jak se zdálo v mých představách. A já samozřejmě taky ne. Je to můj první pes, ještě před pořízením jsem přečetla všechny knížky v knihovně o výchově, myšlení psa apod., ale stejně v nich nenajdete plno odpovědí, na které se potřebujete během dospívání zeptat. Na některé dotazy se ani nedá odpovědět, některé hranice si musí každý nastavit sám, jak mu vyhovuje.
Když se myšlenkama vrátím o rok zpět, do doby, kdy Bessi prožívala teprve 3tí měsíc života, uřčitě bych pár nepatrných maličkostí změnila. Doma ne, ale venku na procházkách. Jak se říká, chybama se člověk učí a opravdu, je to tak.

Takže od teď, tedy spíše od včerejšího večera, kdy mi už trochu začalo svítat do hlavy, žádné mučení u nohy, jen na chodníku kolem frekventovanější silnice. Zbytek cesty pouštění na vodíku do 5ti metrů. Já se budu cítit líp, protože Bess nebude třeba peskovat a ona se alespoň víc proběhá. Víc radosti pro obě.

Bessi miluje aport, tedy spíše poloaport. Hodit a nedonést, jen si danou věc v tlamě držet nebo si s ní hrát. Nejlépe najdu klacek, hodím, najdu druhý klacek, který opět hodím a první klacek opět zvednu, hodím a pořád dokola. No není to zábava? :D Já sem šťastná, když je moje fenka šťastná. Protože ona je pro mě vším, holt zlatíčko rozmazlinkovaný. :)

Tímto článkem nechci říct, že Bessi chodila stále připoutaná u nohy, samozřejmě se vždy venku na louce apod. vyběhala.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kira Curatio Kira Curatio | Web | 5. srpna 2016 v 23:31 | Reagovat

Naše fenka taky moc poslušnosti nepobrala, s jejími čtyřiceti kily si s ní na procházku zajít opravdu nemůžu, protože bych za ní vlála. Ale i tak je super mít doma milující zvířátko, i když tolik neposlouchá :D

2 Anett Anett | E-mail | Web | 6. srpna 2016 v 9:32 | Reagovat

[1]: No, můžu být ráda, že má Bessi 4 a půl kila... :-D Když neumí poslouchat velkej pes, je to šílený. Vidím to denně. Ale co naděláme, jsou to mazlíci, že. :-) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama