Slepota

31. března 2016 v 11:09 |  Téma týdne
V mém okolí se pohybuje žena, která je slepá, podle toho co se říká, již od narození. Pamatuju si ji, jak chodívala po boku se psem, při mém chození do školky. Jako dítě jsem se jí bála, vypadala tak tajemně a její pes jí v oné temnotě přidával body navrch. V mých vzpomínkách vypadá i po dvaceti letech stále stejně. S rozdílem, že je o něco víc hubenější, než bývala a šedo-hnědé vlasy se proměnily v šedo-bílý odstín.
O rok zpět jsem si pořídila fenku, od té doby chodím venčit a začla jsem ji znovu potkávat. Teď mnohem častěji, než-li dřív. Chodí venčit za baráky, jako mnoha pejskařů, já samozřejmě občas taky. Takže se tam nemálokdy potkáme. Vlastní vlčáka, dřív měla dva, starého a mladého, ale několik týdnů venčí pouze mladého. Jmenuje se Leila. Jenomže Leila ji moc neposlouchá. Pokaždé, když mě s Bessi uvidí, stojí a nebo si lehne, nakroutí hlavu na stranu a kouká na nás, jako na pamlsek. :D Dřív jsem se ji hrozně bála, celkově se bojím vlčáků a dobrmanů, ale co zvyk nechtěl, posledně ode mě dostala piškotek a pohlazení.
Paní za ty roky strávené slepotou zná všechny cesty zřejmě nazpamět, protože někdy vypadá, jako by ona vedla psa a né naopak, jak by to mělo být. Trochu Leilu lituju, připadá mi pohublá, stejně jako panička, která zřejmě šetří na stravě obou. Osobně ji nijak neznám, vždy jenom pozdravím nebo ji oznamuju, kde se potuluje Leila, dovedu ji k ní apod.

Sama si nedovedu představit, jaké to je, žít ve ,,tmě". Já, která miluje barvy a nedokáže si představit život bez fotografování. Ta bezmoc, když něco hledá a nemůže to najít, číst knížky pouze pro slepce a nevidět písmenka, nekoukat na telku, nevědět, jak ji stojí vlasy, nevidět, co nakupuje....je toho plno, co bych tu mohla vypsat.

Ona to třeba bere jinak, jestli je opravdu slepá již od narození. Na druhou stranu, co ji taky zbývá. Možná, že vidí nějaké stíny nebo tak něco, ale kdo ví. Zeptejte se na to slepce, aniž by vám to bylo drzé a necitlivé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 shelly shelly | Web | 31. března 2016 v 17:20 | Reagovat

ahoj promiň za reklamu,ale pořádám na blogu soutěž a budu moc ráda za tvou účast :) více na mém blogu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama