Neboj se být svůj

13. října 2016 v 14:50 |  Téma týdne
Malé děti v dnešní době jsou spíše drzé, než-li tiché a bojácné, tak jako to bylo u mě. Bála jsem se promluvit, abych náhodou nevykecala něco, co bych neměla. V minulosti mě pojilo místo černé ovce nejenom v rodině a já si to nepřiznávala, to až později, jakmile moje mysl dozrála. To zjištění mi sebevědomí opravdu nezvedlo a já se snažila ke každému chovat tak, abych se mu zalíbila a nemyslel si, že se mnou jen ztráci drahocenné minuty svého života nebo jsem se všem jednoduše stranila. Možná proto nemám ráda velkou společnost a ocitnutí se ve středu pozornosti. V mém dětství se nakonalo skoro žádné slunečno, spíše neustále oblačno s přeháňkami a místy bouřky.
To vše už je dávno pryč. Stojím pevně nohama na zemi, připevněnými na chodníku reálného světa - žádné počítačové hry. V letošním roce mi došlo tolik věcí a celkově jsem se hodně změnila. Je tomu už pár měsíců, co se konečně cítím svá a né jako duch proplouvající životem. Čím to? Je to nalezení vlastního já, víry v sebe a sebevědomí. (Jelikož ve mně moji rodiče nikdy nevěřily, nikdy mě v ničem nepodpořili, musela jsem se podpořit já sama.)
Letošním rokem jsem si pořídila zrcadlovku a začala fotit, následně zveřejňovat fotky jak na blogu, tak na dalších webových stránkách. Fotografování bylo, je a bude mým nejoblíbenějším koníčkem. Neuvěřitelně mě to naplňuje, stejně tak, jako moje chlupatá Bess, četba a výtvory. Nedávno mi přibyl ještě jeden koníček a to sport. V dospělosti narůstala moje línost do velkých rozměrů, potom do mého života vstoupila Bess a společně nás to táhlo ven na všelijaké procházky a výzkumné trasy, no a teď si s radostí zacvičím. Sice se cítím vyčerpaně, ale zároveň příjemně nabytě.
Nebojím se být svá, nechci být jako vězeň svázaný v kazajce s roubíkem v ústech. Mám potřebu říkat svoje bolístky, názory a sny. To jsem prostě já a je mi fajn.. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama